
huajin HDY160 manuell nutt smältsvetsmaskin
Liten i storlek och lätt i vikt:Lätt att bära och transportera, speciellt lämplig för användning i trånga utrymmen (som rörgravar, inomhus och befintliga inspektionsbrunnar), i naturen eller på byggarbetsplatser med komplex terräng.
Hög rörlighet:Den förlitar sig inte på externa kraftkällor eller stora hydrauliska kraftkällor (vanligtvis behövs bara 220V elnät eller en liten generator för att driva värmeplattan), och kan snabbt och enkelt överföras mellan arbetsstationer.
| Modell | HDT160-2m |
| Rörstorlek | 63 mm, 75 mm, 90 mm, 110 mm, 125 mm, 140 mm, 160 mm, 180 mm, 200 mm |
| Värmeplatta (max. temperatur) | 270 grader |
| Temp. Avvikelse i yta (170-250) | ±5 grader |
| Max. Torerans av svetsfog | 0,3 mm |
| Arbetsspänning | 220V |
| Arbetsfrekvens | 50-60HZ |
| Effekt/spänning för värmeplatta | 1,6KW/220V |
| Effekt/spänning för fräs | 1,2KW/220V |
| Total kraft | 2,8KW |
| Bruttovikt | 32,3 kg |






Produkt beröm
Maskinen håller hög kvalitet och priset är fördelaktigt.





Populära Taggar: 40-160mm-2m manuell stumsvetsmaskin, Kina 40-160mm-2m manuell stumsvetsmaskin tillverkare, leverantörer, fabrik, handstyrd rumpa svetsprocess, svetsförkläde, Svetskapacitetshandbok, svetshjälm, svetsmask, svetleverantör















